Kreatywne zabawki z tektury :)
Dzień dziecka - prezenty z tektury :)

Prezenty dla dzieci - temat przez wielu uwielbiany, przez innych trochę mniej :) W dzisiejszych czasach dostępność zabawek dla dzieci jest ogromna - kolorowe, świecące, grające, gadające - chyba wymyślono już wszystko- i wtedy nachodzi refleksja czy rozwój dziecka z tymi wszystkimi kolorowymi gadżetami jest harmonijny ? 

 

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę jak zabawki na baterie rozdrażniają dziecko i wpływają na nie pobudzająco. Dlatego coraz częściej sięgamy  po najprostsze zabawki typu patyk i kamyczki- to z takich rzeczy dzieci są w stanie wymyślać najfajniejsze zabawy. Najprostsze przedmioty pobudzają kreatywność a to przecież o nią chodzi :) Chcemy żeby nasze dzieci były kreatywne, żeby poszukiwały nowych rozwiązań, radziły sobie w nowych sytuacjach :) Warto wspierać takie wartości.

Drewniane klocki, czy tekturowe wycinanki wspomagają rozwój, wyciszają dziecko i pomagają w twórczej zabawie. To dziecko kieruje zabawą, ono decyduje jak ma wyglądać tekturowy domek i do czego wykorzystać otwór w drzwiach (przerzucanie piłki może zając malucha na dobre pół godziny:))

Klocki nie muszą już być mega kolorowe i we wszystkich kształtach- więcej frajdy jest gdy tym samym klockom nadaje się różne znaczenie.

Tektura daje nam bardzo dużo możliwości stworzenia narzędzi do zabawy. Stworzyliśmy tekturowy domek, który samodzielnie dzieci mogą ozdobić (pomalować kredkami, zawiesić własnoręcznie zrobione firany, wykleić bohaterami ulubionych bajek). Taki domek stworzyliśmy w wersji mini i maxi. Maxi spokojnie pomieści 3-4 latka i da mu przestrzeń do swobodnej zabawy, domek mini może służyć jako domek dla lalek albo stajnia dla zwierzaków :)

 

Ponadto stworzyliśmy domek dla lalek otwarty - do samodzielnego kreowania przestrzeni. Łóżeczko dla misia, lalki, w którym zabawki szybko zdrowieją albo układają się do snu razem z naszymi maluchami.

 

Nie ograniczajmy swojej wyobraźni, dajmy dziecku wybór na kierowanie zabawą, słuchajmy jego potrzeb.

Większa, głośniejsza, bardziej kolorowa zabawka nie zawsze jest lepsza.

 

Pomóż dziecku odnaleźć spokój i harmonię w zabawie. Wiele poradników i specjalistów zachęca do wyeliminowania wszystkich zabawek na baterie- wtedy jest szansa na pobudzenie kreatywność u dziecka.

 

Zastanów się nad tym. Jak dużo zabawek na baterie jest w Twoim domu ?

 • radmot

   

  Nasi klienci:

 • expuch

   

  Nasi klienci:

 • fogiel

   

  Nasi klienci:

 • stanley

   

  Nasi klienci:

 • nordi

   

  Nasi klienci:

 • ken-but

   

  Nasi klienci:

 • anabell

   

  Nasi klienci:

 • nina-vest

   

  Nasi klienci:

Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz, na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji. W razie konieczności obsługa sklepu będzie się z Tobą kontaktować także telefonicznie. Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl