Jak zapakować paczkę?
Jak zapakować paczkę?

Jak zapakować paczkę?

Decydując się na wysłanie paczki, czy to pocztą, czy za pośrednictwem usługi kurierskiej, zawsze chcemy, aby dotarła ona na miejsce w nienaruszonym stanie. Część firm przewozowych ze względów bezpieczeństwa odmawia wręcz przyjmowania nieodpowiednio zapakowanej przesyłki. Warto więc wcześniej wiedzieć, jak zapakować paczkę i jakie cechy powinny mieć kartonowe opakowania, aby nie zostać nieprzyjemnie zaskoczonym już przy nadawaniu wysyłanych przedmiotów lub towarów.

 

Z czego powinny być kartony wysyłkowe?

Opakowanie, w którym wysyłamy paczkę, zwłaszcza prowadząc działalność handlową, jakim jest sklep internetowy, jest wizytówką naszej marki. Z tego też względu ważne jest, aby przesyłane zamówione towary były zapakowane w estetyczne kartony na wymiar, najlepiej wykonane z tektury falistej, która jest nieco grubsza i skutecznie chroni zawartość przed uszkodzeniem. Jeśli wysyłany przez nas towar ma nietypowe rozmiary, możemy go zabezpieczyć dodatkowo folią bąbelkową, ewentualnie samodzielnie stworzyć kartony przeprowadzkowe o odpowiedniej wielkości, zamawiając w sklepie Opakujemy24.pl paletę tektury o wybranym rodzaju fali i gramaturze, w pełni dostosowanej do naszych potrzeb. Innym rozwiązaniem w przypadku nietypowych rozmiarów wysyłki lub konieczności zachowania szczególnej ostrożności przy jej transporcie są także oferowane kartony fasonowe. Dostępne w sklepie internetowym Opakujemy24.pl opakowania na zamówienie dostępne są w szerokim asortymencie rozmiarów, a ponadto oferta sklepu obejmuje również drukowanie na nich napisów, logotypów czy innych znaków firmowych i okolicznościowych, które powodują, że każde zamówienie będzie wyglądać wyjątkowo.

 

Jak zakleić właściwie paczkę?

Do oklejenia paczki należy użyć taśmy klejącej o dobrej jakości, która gwarantuje, że całe kartonowe opakowanie nie rozpadnie się w drodze. W tym celu polecane jest oklejenie wszystkich skrzydełek paczki, z pozostawieniem miejsca na ewentualne nalepki firmowe czy inne napisy. Ważne jest również, w przypadku paczek dla kurierów, pozostawienie miejsca na naklejkę firmy transportowej z kodem kreskowym. Wszystkie akcesoria niezbędne do właściwego zapakowania i zabezpieczenia przesyłek, jak taśma klejąca, folie czy papiery przekładkowe również znajdują się w ofercie sklepu Opakujemy24.pl.

 • radmot

   

  Nasi klienci:

 • expuch

   

  Nasi klienci:

 • fogiel

   

  Nasi klienci:

 • stanley

   

  Nasi klienci:

 • nordi

   

  Nasi klienci:

 • ken-but

   

  Nasi klienci:

 • anabell

   

  Nasi klienci:

 • nina-vest

   

  Nasi klienci:

Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz, na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji. W razie konieczności obsługa sklepu będzie się z Tobą kontaktować także telefonicznie. Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl